Limbažu Valsts ģimnāzijā viesojās AS Mapon direktors Ingus Rūķis

Atpakal augstskola

Viens no Eiropas Savienības mērķiem ir zinošas, kritiski domājošas, demokrātiskās vērtībās balstītas sabiedrības stiprināšana. Šo mērķi mēs varam sasniegt tikai kopā, daloties savās zināšanās, pieredzē, mācoties vienam no otra, tāpēc ik gadu izglītības iestādes un dažādu jomu eksperti iesaistās akcijā “Atpakaļ uz skolu”. Šogad akcija notiek jau sešpadsmito gadu. Akcijas laikā iepriekšējos gados uz skolām ir devušies vairāk nekā 1000 eksperti, stāstot gan par Eiropas Savienības aktualitātēm dažādās jomās, gan ļaujot izzināt daudzveidīgas profesijas un prasmes, tā iedvesmojot bērnus un jauniešus profesijas izvēlei, ļaujot plašāk iepazīt Latviju, Eiropu un pasauli.

Šogad eksperti dodas uz skolām konkrētu mācību stundu ietvaros, tā ar savas jomas ekspertīzi bagātinot mācību procesu.

Piektdien, 19.aprīlī, Limbažu Valsts ģimnāzijā viesojās Limbažu 1. vidusskolas absolvents, IKT speciālists, AS Mapon direktors Ingus Rūķis. Pateicībā par ieliktajiem zināšanu, intereses un iespēju pamatiem, eksperts atsaucās Eiropas Komisijas akcijai “Atpakaļ uz skolu”. Sociālo zinību ietvaros viņš skolēniem pastāstīja par uzņēmumu kā par samazinātu sabiedrības modeli. I.Rūķis akcentēja, ka atslēgas vārds ir KOMUNIKĀCIJA. Nozīmīgi ir paust, kam tic uzņēmuma vadība, ņemot vērā , ka AS Mapon ir starptautisks uzņēmums ar vairāk nekā 180 darbiniekiem. Uzņēmumā tiek izstrādāti autoparka pārvaldības risinājumi, neatkarīgi no pārstāvētās nozares un  autoparka lieluma. Šobrīd apmēram 250 000 mašīnas aprīkotas ar šādām iekārtām, aptverot ļoti plašu ģeogrāfisko pārklājumu. Skolēni uzklausīja uzņēmuma direktora pieredzi, kā radīt motivējošu darba vidi šajā nemierīgajā, nedrošajā laikā. Miera sajūtu darbiniekiem var iedot, informāciju gūstot uzticamos informācijas avotos, veicot ziedojumus, veco ofisu pielāgojot īslaicīgai bēgļu uzņemšanai, mudinot darbiniekus stāties Zemessardzē, brīvprātīgi palīdzot bēgļiem no Ukrainas. Ingus Rūķis raksturoja sabiedrības ilgtspēju: “Nevar tikai ņemt, ir jādod arī atpakaļ!”

Jau skolas laikā sapratis, ka vēlas savu dzīvi saistīt ar informācijas tehnoloģiju jomu. Vidusskolā iegūtās zināšanas ģeogrāfijā, matemātikā, angļu valodā ir supervajadzīgas arī šobrīd. Atzinīgus vārdus veltīja saviem skolotājiem: Modrim Jirgensonam, kurš radīja interesi, iespējas; Uldim Umulim par to, kā lika domāt, spriest; Mārītei Grīnei par stiprajiem pamatiem fizikā; Ingai Gaigalei par vēlmi lasīt sev noderīgās, interesējošās grāmatas.

Tāpat skolēni tika iepazīstināti ar programmētāja darba pieredzi  draugiem.lv un 2003.gada Eirovīzijas mājas lapas veidošanā. Uzsvēra, ka jebkurš var veikt, izdarīt iniciatīvu, minot piemēru par Tēva dienas ieviešanu Latvijā. Ingus ir arī Draugiem Group Mentoru kluba biedrs, kurš konsultē jaunos uzņēmējus. Eksperts mudināja skolēnus iesaistīties ERASMUS apmaiņas programmās un iepazīt profesijas padziļināti Ēnu dienās.

Ingus rukis lvg