LVĢ skolēni apmeklē vērienīgāko gaismas izrādi "Lāčplēsis"

Latvijas valsts svētku nedēļā 9. a, 9.b un 9.c klases skolēni devās uz Likteņdārzu, kur norisinājās līdz šim Latvijā vērienīgākā gaismas izrāde "Lāčplēsis". Režisora Kārļa Anitena 17 epizodēs izveidotā pastaigu taka gandrīz 2 kilometra garumā ļāva labāk izprast eposa būtību, piedzīvot simbolisku tumsas un gaismas cīņu. Varējām piedzīvot līdz šim krāšņāko gaismas, skaņas, mūzikas, aktieru balsu un iespaidīgu dabas dekorāciju izrādi, kas ir viens no nedaudziem eposa uzvedumiem visā tā pastāvēšanas vēsturē. Taču pirms tam A. Pumpura muzejā iepazināmies ar vērtīgu informāciju par eposa autoru un eposa tapšanas laiku interaktīvā veidā. Pašiem iejūtoties aktieru lomās, ar lielu interesi izspēlējām eposa galvenos notikumus. Pateicoties projekta "Latvijas skolas soma" atbalstam. Apmeklējām arī ražotni "Skrīveru saldumi". Nogaršojām jaunākā ražojuma gotiņas "Pūķis" ar čili garšu. Varējām piedalīties konfekšu ietīšanā, kā arī nopirkt saldumus.

Lacplesis1