Seminārs par izglītības un darba iespējām medicīnas nozarē

17.oktobrī Limbažu novada ģimnāzijas skolnieces – Zane Krutova (9.a kl.), Lāsma Kreišmane (12.c kl.), Samanta Spurava (12.c kl.), Linda Madara Bilinska (12.c kl.) – un karjeras konsultante Ieva Ratniece piedalījās seminārā Valmierā par izglītības un darba iespējām medicīnas nozarē, ko organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti, LU P.Stradiņa medicīnas koledžu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Valmieras slimnīcu.

                Bija iespēja iepazīties ar medicīnas nozari, tās profesijām un nozares attīstības perspektīvām, izaicinājumiem un jaunumiem, kā arī uzzināt par plašo izglītības iespēju klāstu medicīnas jomā.

1  2

 

Seminārā ikviens varēja piedalīties  arī praktiskākajās darbnīcās –

  • “Rokdarbi” – šūšana ar ķirurģiskajiem diegiem un adatu SIA “Vidzemes slimnīca” ķirurģijas nodaļas pārstāvis;
  • “Izglāb Joriku!” – pirmās palīdzības sniegšana, lūzumu fiksēšana, brūču pārsiešana SIA “Vidzemes slimnīca” traumatoloģijas nodaļas pārstāvis;
  • Situācijas izspēle – palīdzi cietušajam NMPD pārstāvis.

3  4

 

Skolnieču atsauksmes pēc semināra:

„Ļoti izglītojošs pasākums, vairāk uzzinājām par studiju iespējām medicīnas koledžās un par medicīnas nozarēm. Ļoti patika radošās darbnīcas, īpaši ķirurģiski šūt brūci (brūces imitāciju). Bija iespēja veikt imitētu zāļu (NaCl) injekciju, kas mums likās interesanti. RSU studentes stāstījums radīja priekšstatu par studentu dzīvi un notikumiem RSU.”

Atziņas no semināra:

  • „Visgrūtākais darbs – darbs ar cilvēkiem.”
  • „Darbs, ko nevar paņemt uz mājām un nevar atlikt uz rītdienu.”

 

Pedagogs karjeras konsultants Ieva Ratniece