Tikšanās ar rakstnieci Māru Jakubovsku

8.septembris Limbažos bija īpaša diena – Grāmatu svētki! Šajā dienā 6.b klases skolēni kopā ar latviešu valodas skolotāju Irēnu Bērziņu devās uz Bērnu literatūras centru, lai tiktos ar rakstnieci Māru Jakubovsku.

Rakstniece, uzsākot sarunu, uzdeva skolēniem jautājumus - kāpēc jālasa grāmatas, kāpēc rakstnieki, viņuprāt, raksta? M. Jakubovskas devums literatūrā ir tuvu diviem desmitiem grāmatu – kopskaitā 18! Sešas no tām rakstītas bērniem. Autore runā par sev un sabiedrībai aktuālām tēmām, piemēram, kāpēc mums jāsargā daba, kāpēc jārūpējas par apkārtējo vidi, kādu postu un nelaimi dzīvajai radībai sagādā cilvēku bezatbildība. Sarunas laikā uz ekrāna varējām vērot autores sagatavotu prezentāciju par postu, ko atkritumi nodara dzīvniekiem un putniem – sapinušies tīklos, auklās, plastmasas maisiņos un pudelēs… Tas rosināja ikvienu padomāt – kā es rīkojos, vai vienmēr esmu atbildīgs?

Sarunas noslēgumā vislielāko interesi radīja M. Jakubovskas grāmata “Bračka”, kas stāsta par sešpadsmitgadīgu pusaudzi, kuram patīk tusiņi un izpriecas. Šo grāmatu ar autores autogrāfu saņēma skolotāja par uzdotajiem jautājumiem.

IMG 20230908 WA0009