“Es. Vide. Drošība”

14.decembrī 2.a klases skolēniem bija iespēja apmeklēt SIA "ZAAO" Dabas un tehnoloģiju parka “URDA”  rīkoto nodarbību “Es. Vide. Drošība”. Nodarbības mērķis bija aktualizēt skolēnu zināšanas, prasmes par ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu un izzināt dažādu transportlīdzekļu ietekmi uz vidi.

Capture.PNG

Lai skolēni mācētu ievērot ceļu satiksmes noteikumus, satiekoties ar smagajām kravas automašīnām un autobusiem, kopā ar autoskolas "Lauris S"  vadītāju un instruktoru Lauri Starikovu bija iespēja iejusties smagās automašīnas šoferīša lomā, iesēžoties šofera vietā pie stūres un pārliecināties, cik sarežģīti ir pamanīt gājējus. Skatījāmies arī animācijas filmiņu par to, ko dara un redz kravas automašīnas vadītājs no savas vietas, kuras ir redzamās un aklās zonas.

Capture2

Capture3.png

Pārliecinājāmies cik svarīgi ir būt redzamam gan dienas gaišajā laikā, gan tumsā. Atrodiet Kristeru!

Pēc tam mums bija iespēja apskatīt atkritumu poligonu, atkritumu šķirošanu un vērot, cik nozīmīgs transports ir smagā kravas automašīna atkritumu apsaimniekošanā.

Dabas takā mežā meklējām kontrolpunktus un atbildējām uz dažādiem jautājumiem par likumsakarībām dabā, dabas daudzveidības nozīmi, cilvēka rīcības ietekmi uz apkārtējo vidi.

Capture4.png

Kopā ar DTP "URDA" mācību vadītājiem diskutējām par dažādiem pārvietošanās veidiem un transporta ietekmi uz gaisa kvalitāti. Mums bija iespēja arī pašiem no otrreiz izmantojamiem materiāliem izgatavot mašīnītes un pat sarīkot sacīkstes!

Capture5

Capture6

Paldies SIA "ZAAO" Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” darbiniekiem un skolotājai Indrai Ābelei par šo lielisko un izzinošo ekskursiju!

2.a klases skolēni un skolotāja Sandra Ozoliņa