Koncertlekcija "Jauns es biju karavīrs"

latvijas skolas soma logo krasains

16. novembrī Limbažu Valsts ģimnāzijā ar projekta "Latvijas skolas soma" finansētu koncertlekciju "Jauns es biju karavīrs" viesojās folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači" . Patriotisko nedēļu pirms Valsts svētkiem papildināja mūziķu un seno mūzikas instrumentu izgatavotāju interesantais stāstījums par tādiem instrumentiem kā kokle, stabule, dūdas. 5.-8. klašu skolēniem bija iespēja pārdomāt to, kā tika iegūta Latvijas neatkarība un brīvība, jo mūziķi aicināja neaizmirst par karavīru cīņām un gaitām kara laikā- par viņu drosmi, neatlaidību, cīņassparu, skandējot latviešu tautasdziesmas, kas ir mūsu kultūras vērtība, kurai līdzīgas nav nevienā citā tautā. Pēc emocionālā un interesantā stāstījuma skolēniem bija iespēja iepazīties ar karavīru arheologiskajiem tērpiem, kauju ekipējumu- zobenu, bruņukreklu, cepuri, nazi un cirvi, kas katram karavīram bija neaizstājams cīņās aci pret aci. Mūziķi uzsvēra, ka latviešu spēks ir kopībā un vienotībā. Emocionāla un pārdomu vērta lekcija pirms Valsts svētkiem.

Vilkaci sma