Drošības stunda

Maijā Limbažu Valsts ģimnāzijas 4.-11. klašu skolēni apmeklēja Latvijas Dzelzceļa organizēto tiešsaistes nodarbību "Kas jāzina un kā jārīkojas dzelzceļa tuvumā", kuras laikā tika apspriestas dažādas situācijas, kā arī stāstīts un rādīts, cik bīstami ir atrasties dzelzceļa pārbrauktuvju tuvumā, cik piesardzīgiem jābūt, kā droši šķērsot dzelzceļu, ka pasažieru platforma nav izklaides vieta. Tika pārrunāta šī brīža aktuālā problēma - jauniešu pārvietošanās pa dzelceļa sliedēm vai to tuvumā, lietojot mobilās ierīces vai klausoties mūziku austiņās, tādējādi apdraudot savu dzīvību.

Ir jāatceras, ka vilciens ir pārāks par cilvēkiem un nav manevrējams.

Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja noklausīties vairāku cilvēku stāstus, kam par laimi izdevies izdzīvot, taču kuriem dzīve vairs nebūs turpmāk tāda, kāda līdz šim...

"Cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga."

LDz 2