Eiropas nedēļa Limbažu novada ģimnāzijā

Sakarā ar Eiropas dienu un 15. gadadienu, kā Latvija uzņemta Eiropas Savienībā Eiropas Erasmus + projekta grupa rīkoja dažādus pasākumus Eiropas nedēļas ietvaros no 7. Līdz 10. maijam.

Aprīļa beigās un maija sākumā tika organizēts vizuālās mākslas konkurss ”Es - Eiropā”, kuru organizēja vizuālās mākslas skolotāja Kristīne Līsmane, kura arī ir viena no projekta realizētājām. Skolēni varēja zīmēt, krāsot, veidot un citādi izpausties savā radošumā. Interesantākie mākslas darbu autori : Rihards Kravainis ( 7.b kl.), Lelde Noriņa ( 7. c kl.) un Dana Grīnberga ( 9.a kl.).

ESnedela1ESnedela3

ESnedela2

3. maijā projekta dalībnieki dekorēja skolu ar zilu un dzeltenu karodziņu vītnēm, 7. maija rītā pūtām balonus un turpinājām dekorēt 1. st. gaiteni un vestibilu, sagaidot skolas skolēnus un darbiniekus , kuri ieradās skolā apģērbā, kas bija zilā un dzeltenā krāsās. No 2. – 7. maijam notika eseju konkurss „Viena diena bez Eiropas”, kurā skolēni ļoti pamatoti un zinoši bija novērtējuši tās priekšrocības, ko mums dod Eiropas Savienība. Labāko esejas darbu autori Emīlija Paula Krogzeme ( 11.a kl.) , Viktorija Zaretskaja ( 11.a kl.) , Matīss Andžs ( 11.a kl.) , Kristiāna Legzdiņa  ( 11.b. kl.) un Nora Kiverjaka ( 11.a kl. ).

8. un 9. maijā skolēniem visas dienas garumā starpbrīžos tika rādīta prezentācija par Eiropas Savienību, par ko parūpējās informātikas skolotājs Uldis Bušs.

9. maijā Erasmus +projekta grupa un citi interesenti  kopā ar vēstures skolotāju Uldi Umuli un Eiropas Erasmus+ projekta koordinatori Intu Someri devās uz Ārlietu ministriju Rīgā, kur bija pieteikta vizīte un tikšanās ar leģendārāko ārlietu ministru Edgaru  Rinkēviču.  Kaut šajā dienā ministrijā bija svinīgs pasākums veltīts 9. Maija Eiropas dienai, mūsu skolas delegācijai tika  izrādīts sevišķs gods, tikties ar pašu ministru Edgaru Rinkēviču.

ESnedela4

Pēc tam tikām iepazīstināti ar 100 gadus veco ministrijas ēku un tās vēsturi. Tikšanās laikā ārlietu ministrs ieteica visiem skolēniem novērtēt to, kur mēs esam, un padomāt, kā būtu, ja mēs tomēr nebūtu Eiropas Savienībā. Ceļošana, mācības Eiropas labākajās universitātēs, darba iespējas, iespējas piedalīties Eiropas skolēnu apmaiņas  projekta aktivitātēs utt.

Tā kā 2015. gadā Rinkēviča kungs jau bija viesojies mūsu skolā , viņš mūs uzņēma kā labus draugus un atklāja, ka dara savus darba pienākumus ar vislielāko atbildības sajūtu ,un, kaut ir ļoti aizņemts, jūtas gandarīts par sava darba specifiku un rezultātiem. Viņš uzsvēra, ka dodoties vizītēs , viņš var salīdzināt Eiropas un Āzijas valstis, iepazīties ar valstīm, cilvēkiem, cilvēku dzīvi  un tradīcijām. Katra šāda tikšanās iemāca ko jaunu un ļauj saprast daudzas lietas.

Mūsu skolēni nekautrējās uzdot sev interesējošus jautājumus par Eiropas struktūrfondiem nākotnē , par bēgļu problēmu utt.

Ar Eiropas Savienības un Latvijas valsts  himnām tika atklāts Eiropas dienai veltītais svinīgais pasākums. Svētku uzrunu Eiropas dienā teica Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa – Lukaševica, kam sekoja Latvijas Diplomātiskā kora muzikāls svētku sveiciens diriģentes Katrīnas Jēkabsones vadībā.

Apmeklējām lekcijas :  “Es un ES jau 15 gadus”, „ Latvijas Ārlietu dienesta 100 gadi – diplomātijas līkloči”, ko vadīja ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris, kuram patīk darboties diplomātijas jomā, jo „liekas, ka var ietekmēt procesus”.

Lekcija   „Valsts protokola un lietišķās etiķete pielietojums ikdienā” sevišķi patika meitenēm.  Visa dienas garumā turpinājās  pasākumi  jauniešiem: “Young Media House" pop-up studija “Jauniešu ceļojumu –piedzīvojumu stāsti” sarunu dīvāniņš par un ap drošām brīvdienām ārpus Latvijas. “Must have” no ceļojumu ekspertiem vēl lieliskākai ceļojumu pieredzei, piedalījās“Abra jeb Abra uz Loopa”.

Visas dienas garumā bija iespēja apmeklēt: “Ceļo droši” informatīvo stendu. Pēc pusdienām ministrijas ēdnīcā devāmies uz Ministru kabinetu, kur mūs laipni sagaidīja Valsts kancelejas  Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece Justīne Deičmane, kura mūs iepazīstināja ar ēkas vēsturi un tās nozīmīgumu mūsdienās.

ESnedela5ESnedela6

Diena bija  ļoti piepildīta un informatīva.

10. maijā – ar noslēguma pasākumu  – Erudīts 2019, ko vadīja skolotājs Uldis Umulis, beidzās Eiropas nedēļa mūsu skolā un ar labi padarīta darba sajūtu bijām priecīgi par gaidāmajām brīvdienām.

Gandarījums par 10.a un 10. b klases komandām, kuras uzrādīja , ka šī Eiropai veltītā nedēļa skolā nav bijusi velta un  visi skolēni ir ieguvēji.

Paldies sk. Uldim Umulim par konkursa jautājumu veidošanu un angļu valodas skolotājai Laurai Atslēgai par jautājumu papildināšanu, informātikas skolotājai Ievai Rukšānei, kura rūpējās par erudīcijas jautājumu vizuālo un tehnisko ietērpu un informātikas skolotājam Uldim Bušam, kurš darīja visu iespējamo, lai tehnika mūs nepieviltu. Paldies vizuālās mākslas  konkursa vadītājai Kristīnei Līsmanei un eseju konkursa organizētājai Velgai Kalējai.

Paldies visiem, kuri piedalījās šis nedēļas organizēšanā un vadīšanā.

Mēs, Limbažu novada ģimnāzijā , esam laba komanda.

ESnedela7

Sakarā ar Erasmus + projekta aktivitātēm 2. jūnijā  ģimnāzijas  6 jaunieši :  Mārtiņš Pētersons, Marta Ķirse, Helēna Mūsiņa, Kristīne Anna Garklāva, Jānis Reinis, Pēteris Alksnis un skolotājas Laura Atslēga un Kristīne Līsmane dosies uz Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju pie mūsu Erasmus+ projekta draugiem.

Vācu valodas skolotāja: Inta Somere