Zinātnieku nakts 2018

28.septembrī Limbažu novada ģimnāzijas skolēni un skolotāji apmeklēja Eiropas Zinātnieku nakts pasākumus, kuru vadmotīvs šogad bija „Zinātne veido mūs”. Apmeklētājus uz ekskursijām laboratorijās, eksperimentiem, diskusijām ar zinātniekiem, pētnieciskajām darbnīcām un citām izzinošām aktivitātēm aicināja zinātniskie institūti un augstskolas.

            Vispirms devāmies uz Psihosomātiskās medicīnas un psihoterapijas klīniku, kur analizējām īsfilmas, darbnīcā centāmies atpazīt personības tipus un analizēt tos, izspēlējām „Cilvēku emociju analīzi”, kā arī pildījām viktorīnu par psihosomatiskās medicīnas faktiem un jaunākajiem pētījumu rezultātiem. 

zn1  zn2

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā „BIOR” viesojāmies vairākās pieturās. Pieturā „No tumsas uz gaismu” atklājām ķīmijas zinātņu pasauli: slikto un labo pelējumu garšaugos, tējās, sierā un citur. Pieturā „Mūsu ēšanas paradumi” veidojām izpratni un pētījām mūsu ēšanas paradumus – cik apēdam gada laikā, cik saldus produktus patiesībā mēdzam ēst ikdienā. Pieturā „Baktērijas mums visapkārt” varējām vērot baktēriju slepeno dzīvi – kā baktērijas nemanāmi ceļo no rokām uz priekšmetiem un uz pārtikas produktiem. 

zn3  zn4 

zn5  zn6

zn7  zn8  

zn9 

Latvijas Universitātes Dabas mājā apmeklētāji varēja iepazīties ar inovatīvu mākslīgā intelekta tehnoloģiju, kas ļauj vadīt dronu ar domas palīdzību.

            Zinātnieku nakts pasākumi aicināja atklāt, kā zinātne veido mūs! 

zn10  zn11

            Pedagogs karjeras konsultants Ieva Ratniece