Seminārs karjeras atbalstam

Izglītības un karjeras portāla prakse logo  seminārā:

„Jaunietis darba tirgū: pieredze un izglītība – kur ir balanss?”

1

26.janvārī Limbažu novada ģimnāzijā portāla „Prakse.lv” projektu vadītājs Andris Grīnfelds 11. un 12.klases skolēniem izteica vilinošus piedāvājumus savas karjeras veidošanai:

• Atvērto durvju nedēļa uzņēmumos 2018.
  • Iespēja jauniešiem atrast savu profesiju.
  • Potenciālais darba devējs.
  • Iespējamās profesijas.
  • Uzņēmuma iepazīšana.
  • Jaunu kontaktu dibināšana.
  • Galvenais mērķis – komunikācija.
  • Iepazīt sfēru, kuru izvēlēties sev, kurā vēlētos strādāt.
  • Padomāt laicīgi, ko vēlas darīt!
  • Izmanto savas skolā, hobijos, olimpiādēs, sportā, vasaras darbā iegūtās prasmes kā vērtīgu resursu nākotnes amatā.
  • Pirmais priekšstats par Tevi – CV!

2

3

4

5

Ints ieradies uz darba interviju par jūras izpētes biologu.

6

Estere ieradusies uz darba interviju par juristu.

7

Mareks ieradies uz darba interviju par programmētāju.

8

06.03.2018. 12.00 – 17.00

6.martā, Spīķeru koncertzālē, pirmo gadu norisināsies studentu izstrādāts pasākums vidusskolēniem – ‘’Rosinātava”. Vieta, kur sabiedrībā zināmas personības dalīsies ar savu pieredzi, rosinot jauniešus noticēt sev un Latvijas nākotnei. Projekts radīts ar mērķi iedrošināt jauniešus domāt plašāk par ierasto horizontu un ļaut vaļu savu ideju realizācijai.

Pasākums norisinās Biznesa Augstskolas Turība 25 gadu jubilejas ietvaros. Rosinātava ir jauniešu organizēts pasākums – jauniešiem. Pateicoties studentu iniciatīvai un augstskolas atbalstam, ir izdevies izstrādāt jaunu pasākuma konceptu, kurš sludinot ideju brīvību un nepiespiestu gaisotni, mudina uzdrīkstēties darīt jau šodien un saprast, ka Latvija ir iespēju zeme.

9

IESPĒJU LATVIJA

Bieži dzirdam līdzcilvēkus sakām, ka kaimiņu dārzā zāle zaļāka un ogas saldākas. Vai šo teicienu var attiecināt arī uz savas karjeras attīstību? Daudzi cilvēki pierāda, ka lieliskus rezultātus iespējams sasniegt arī tepat pie mums – iespēju zemē – Latvijā.

PASAULES PIEREDZE

Cilvēki ar pieredzi internacionālās industrijās. Cītīgi sevi attīstījuši, izcīnījuši savu ceļu pasaulē. Ar bagātu zināšanu klāstu un iemaņām – viņi ir atgriezušies mājās, ar mērķi padarīt Latviju par labāku vietu mums visiem.

LAIKS RĪKOTIES

Mērķauditorija ir jaunieši, kuri šobrīd ir sevis meklējumos. Mēs esam viņiem parādījuši, ka iespējams ir viss – laiks rīkoties! Motivācijas, improvizācijas un pašregulācijas prasmes ir rīki, ar kuru palīdzību var šīs ieceres materializēt.

Karjeras testi „Prakse.lv”:

• Darba vide – noskaidro sev piemērotāko darba vidi un apstākļus, kādos Tu varētu strādāt nākotnē.
  • Lēmumu pieņemšana – uzzini, kādas ir Tavas lēmumu pieņemšanas prasmes darbam dažādās profesijās.
  • Dotumu izpēte – aizpildi testu un iegūsti rezultātu par Tavu dotumu piemērotību profesijas izvēlei.
  • Veselības kvalitāte – aizpildot testu, noskaidrosi, kāda ir Tava veselība un kādas profesijas Tev ir vispiemērotākās.
  • Veselība profesijās – noskaidro, kādās profesijās nepieciešama laba redze, fiziskā izturība, garša, oža un dzirde.
  • Studiju izvēle – testā noskaidrosi savu piemērotāko studiju jomu vai jomas pareizai augstskolas izvēlei.

Atsauksmes pēc semināra:

• Ieguvām labāku sapratni par savām nākotnes iespējām, par darba pasauli.
  • Kādas īpašības man varētu noderēt darba tirgū.
  • Kā man produktīvi izmantot savu brīvo laiku.
  • Pavērot, kā notiek darba intervijas.
  • Ieguvām informāciju par „Prakse.lv”.
  • Ieguvām nedaudz lielāku vēlmi sākt domāt par nākotni.
  • Ieguvām zināšanas un priekšstatu par darba interviju.
  • Ieguvām motivāciju nākotnes iespēju izzināšanai.
  • Kāds no mums arī nostiprināja domas par augstskolas izvēli.