Skolā jau atkal klāt vēlēšanu laiks!

Pagājušās nedēļas nogalē skolēniem tika izziņota iespēja izveidot savu partiju un piedalīties skolas parlamenta vēlēšanās. Skolēnu parlaments vajadzīgs, lai pieņemtu svarīgus lēmumus un noskaidrotu viedokli dažādos svarīgos jautājumos.

Visi, kas piedalās vēlēšanās ar savu sarakstu, iekļūst skolas pašpārvaldē, taču tikai 9 skolēni iekļūst skolas parlamentā. Šobrīd jau pieteikušās divas lielas partijas, taču vēl līdz rītdienai (14. septembrim) ir iespēja pieteikt savu partiju. Tā kā parlamentā esošie skolēni pieņems dažādus svarīgus lēmumus visām partijām jāvieš skolēnos uzticība un vēlme balsot par tieši viņu sarakstu. Piesaistīt sev uzticību un pievērst uzmanību partijas var publicējot dažādas reklāmas, kā arī apliecinot sevi vēlēšanu debatēs. Debates notiks ceturtdien un tajās partijas pastāstīs par sevi un pārliecinās skolēnus, ka tieši par viņiem vajag balsot. Partijas arī debatēs savā starpā un atbildēs uz skolēnu un skolotāju interesējošajiem jautājumiem. Pagājušajā gadā debates izcēlās diezgan spilgti un bija arī asāku vārdu apmaiņa. Iespējams debates var izmainīt vēlētāju viedokli, tāpēc aicinām skolēnus apmeklēt debates. Katrai partijai ir sava stratēģija, kā piesaistīt skolēnus, jau drīzumā redzēsim cik oriģināla ir katra partija.

Esi skolas patriots un nodod savu balsi par to, kam tavuprāt tā pienākas. Aicinām vēl līdz rītdienai pieteikt savu partijas sarakstu ja vēlaties kandidēt vēlēšanās. Piedalīties vēlēšanās un iesaistīties pašpārvaldē var visi skolēni, kam tas interesē, protams, jābūt arī talantam, taču kaut kad vienmēr ir pirmā reize. Esot pašpārvaldē var iegūt burvīgu pieredzi un prasmi organizēt komandu, izvirzīt un realizēt mērķus, šī pieredze noderēs arī pēc tam.

Visu aktivitāšu laiki vēl tiek precizēti, tāpēc aicinām sekot līdzi informācijai!

8.b klases skolēns Daniels Kevins Berkans