Skolēni konferencē “Uzdrīksties uzvarēt!” gūst iedvesmu un jaunas idejas

9. un 11.klašu skolēni apmeklēja lielāko Latvijas uzņēmējdarbības konferenci jauniešiem UZDRĪKSTIES UZVARĒT. Konferenci, Ķīpsalas izstāžu hallē 31. Oktobrī, organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un Junior Achievement Latvia (JA Latvia). Tās mērķis ir izglītot Latvijas jauniešus par uzņēmējdarbības vidi, daudzajām iespējām, ko tā dod. Konference kopumā pulcēja, vairāk kā 5000 skolēnu, jauniešu un skolotāju no visas Latvijas. Šī gada konferences devīze bija “Pievienojies varoņiem biznesā!”.

Konferencē ar iedvesmas stāstiem dalījās Maksims Jegorovs (Accenture Latvia), Alise Balgalve (Muesli Graci), Edgars Rozenvalds (Wood Religion Barber Shop), Līderu Programma absolventi Ernests Vēzis un Nannija Pētersone, 2019. gada Latvijas labākais skolēnu mācību uzņēmums Wheelift Latvia, Ieva Vīgante (Swedbank Latvia), Raimonds Kulbergs (Funderful), Dāvis Dudelis (Avenei), Jānis Rozenblats (Mailigen), Iļja Krūmiņš (Gamechanger Audio), Emīls Kaupers, Edgars Kaupers, Roberts Vanags (Carnival Youth) un citi.

Konferences uzdevums ir izglītot skolēnus tieši uzņēmējdarbības jomā, tomēr ik gadu jaunieši šo pasākumu uztver kā iedvesmas avotu savai karjeras plānošanai, kā nebaidīties no izaicinājumiem, kur rast motivāciju, kā pārvarēt dažādus šķēršļus ceļā uz sasniegumiem.

Ievas Vīgantes Swedbank valdes locekle, uzņēmumu pārvaldes vadītāja, ar jauniešiem runāja par mītiem un stereotipiem biznesā. Ne vienmēr vajag kaudzi naudas, lai sāktu biznesu, galvenā ir ideja un paša motivācija. Labas idejas un biznesa plāna īstenošanai naudu var piesaistīt. Tātad viņas aicinājums bija - Uzdrīksties sapņot, pamosties un darīt! Savukārt Alise Balgalve, Muesli Graci idejas autore un vadītāja, rosināja jauniešus - Uzdrīksties domāt lielā mērogā!, to pierāda viņas pašas pieredze, kā konkurēt lielajā tirgū no Latvijas līdz Jaunzēlandei. Sasniegumi gan nerodas paši no sevis, ir jāstrādā, jāveido preces kvalitāte, jāveido komanda, jābūt neatlaidīgam, un, protams, jāziedo savs brīvais laiks, izklaide, līdz brīdim, kad sasniedz stabilitāti.

Auditorijā, liela atsaucība bija Edgara Rozenvalda Wood Religion dibinātāja un vadītāja prezentācijai par mērķtiecību, pašmotivāciju, pacietību, sadarbību un drosmi rīkoties un darīt – Uzdrīksties būt mērķtiecīgs!

Jauniešus iedvesmoja Iļja Krūmiņa Gamechanger Audio dibinātāja un vadītāja stāsts par ģitāru pedāļu ražošanu un spēju nonākt mūziķu vidē pasaules līmenī.

Konference noslēdzās ar Carnival Youth mūziķu uzstāšanos un iedvesmas stāstu – Uzdrīksties būt pasaules mākslinieks!

Jaunieši uz konferenci devās ar  ESF  karjeras izglītības projekta SAM 8.3.5. „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansiālo atbalstu.

Nākamgad iedvesmas konference jauniešiem norisināsies 29. oktobrī.

UU1 UU2

UU3