Limbažu novada ģimnāzijas busiņš apciemojis novada skolas

Mācīties nozīmē atcerēties to, ko jūs jau zināt. Darīt nozīmē parādīt, ka jūs to zināt. Mācīšana ir atgādināšana citiem, ka viņi zina tieši tikpat labi kā jūs. Mēs visi esam skolnieki, darītāji un skolotāji.

(Ričards Bahs.)

Tā arī mēs, Limbažu novada ģimnāzijas skolēni, pirmdienā, 10. aprīlī, devāmies savā īpašajā LNĢ busiņā uz Limbažu novada pamatskolām, lai parādītu, ka zinām, ko zinām, un esam vieni no viszinošākajiem Vidzemē. Mūsu komandā bija skolas abiturienti, muzicējošie, zinātniski izglītotie, fiziski aktīvie skolēni, kā arī, protams, skolas direktore Gunta Lāce.

Mūsu maršruts bija Limbaži-Lēdurga-Vidriži-Lādezers-Umurga-Viļķene-Pāle-Limbaži. Tiekoties ar pamatskolas skolēniem, prezentējām Limbažu novada ģimnāziju un tās vērtības. Prezentāciju iesāka mūsu skolas muzicējošie ļaudis - Emīls Pukšto, Aksels Roberts Zirnis, Ints Mančass un Estere Tauriņa, kurus tad arī visbiežāk var sastapt mūsu skolas koncertos. Viņi pierādīja, ka pietiek tikai ar vienu ģitāru un 4 balsīm, lai ģimnāzistus dzirdētu visa zāle. Par informatīvo daļu jāpasakās skolas abiturientiem - Ričardam Uģim Pabērzam, Ritvaram Dubultam un Kārlim Lustem. Puiši pastāstīja par mācibu gada laikā padarīto, piemēram, konkursiem svētku nedēļas ietvaros un Dzejas dienām. Savu viedokli pauda 10.c klases skolniece Monta Cīrule, kura minēja savus “7 plusus”, mācoties Limbažu novada ģimnāzijā pirmo gadu, kā, piemēram, zvana likvidācija, iespēja iespēja apliecināt savus talantus dažādās aktivitātēs un skolotāju pretimnākošā attieksme. ZPD Vidzemes reģionā triumfējušās Rebeka Spriņģe un Anna Ģērmane prezentēja savu zinātniski pētniecisko darbu “Alojas, Limbažu, Salacgrīvas un Krimuldas novadu skolu tēli 2016. gada laikrakstā “Auseklis””. Protams, arī neiztikt bez fiziski aktīviem cilvēkiem Limbažu novada ģimnāzijā. Ritvars un Ēriks Zvirgzdi un Ričards Vagulis pastāstīja par savu aizraušanos - ielu vingrošanu, arī par to, kā izveidojuši savu komandu “Street Warriors Limbaži”, par kuru paši ļoti lepojas.
        Mūsu reklāmas brauciens ir jau kā tradīcija skolai, un paši ģimnāzisti atzīst, ka tas ir lielisks treniņš, uzstājoties publikas priekšā, turklāt tajā pašā laikā dodot iespēju novadu skolu audzēkņiem turpināt skolas gaitas pēc pamatskolas beigšanas draudzīgā, labvēlīgā un izglītojošā skolā - Limbažu novada ģimnāzijā.

Ričards Uģis Pabērzs